ارگاسم در خواب

ارگاسم در خواب

ارگاسم شبانه

ارگاسم شبانه واکنش طبیعی بدن به فرایند ارگاسم و خشنودی جنسی است و علامت بیماری ویژه ای نبوده نیاز به پیشگیری یا درمان ندارد لیکن به منظور کاهش احتمال رخدادن ارگاسم شبانه در شرایطی که فرد تمایل به تجربه آن نیست ، برقراری رابطه جنسی توصیه می گردد.ارگاسم شبانه برای زنان و مردان امری کاملاً طبیعی است. ارضا شدن مردان در خواب را ارضاشدن شبانه یا خواب خیس می­نامند. این خواب­ های خیس اغلب حین دوران بلوغ پسران اتفاق می­افتند و علت آن افزایش میزان هورمون تستسترون است. با این حال زنان نیز ارگاسم در خواب را تجربه می­کنند. این مسئله عجیب نیست. بنا به یافته­ های یک پژوهش، این اتفاق هنگام خواب با دیدن خواب تحریک­ برانگیز آغاز می­شود. این خواب­ ها منجر به سریعتر شدن جریان خون در اندام­های زنانه میشوند و با وجود آرامش ناشی از خواب عمیق، بدن می­تواند بدون هیچ گونه کمک خارجی به اوج لذت برسد. ارگاسم در خواب در افراد مختلف بسیار متنوع است. برخی افراد هیچ وقت آن را تجربه نمی­کنند و در برخی دیگر به صورت مرتب رخ می­دهد.

ارگاسم در خواب

دختران و زنانی هم که تا به حال این مسئله را تجربه نکرده اند و یا کسانی که حتی نمی دانند که آیا ارگاسم شده اند یا خیر ، باید بدانند که آنها نیز کاملا طبیعی هستند. تشخیص ارگاسم در مردان بسیار ساده تر از زنان می باشد چراکه خروج فیزیکی مایع منی کاملا قابل تشخیص می باشد اما در زنان حدس زدن مشکلتر است. از جهتی خود ترشحات زنانه در زمان خواب می تواند دلیلی بر ارگاسم شبانه برای زنان باشد.

در میان زنان ممکن است تا اندکی پس از بیدار شدن از خواب همچنان انقباض و یا ضربان در ماهیچه های واژن حس گردد. تحقیقات دیگری در همین زمینه نشان می دهد که ارگاسمهای شبانه در میان مردان بسیار بیشتر از زنان دیده می شود و اگر این مسئله را با تمرکزی که به روی مسائل جنسی در مردان چه از نظر علمی و چه از نظر اجتماعی می شود ادغام کنیم در میابیم که چرا ما کمتر چیزی در مورد ارگاسمهای زنان می شنویم.

علت ارضاشدن در خواب شبانه چست؟

تا کنون علت مشخصی برای بروز ارگاسم شبانه مطرح نشده است. اما بر اساس نظریه های مختلف می توان گفت فکر کردن افراد به تجارب جنسی خود در طی روز و فکر کردن به مسائل جنسی می تواند در شکل یک رویای شبانه، فرد را به ارگاسم برساند. بر اساس شواهد علمی، خروج مایع منی ذخیره شده در بدن هنگام خواب در مردان و یا واکنش طبیعی اندام جنسی به فعل و انفعالات شیمیایی، هورمونها و یا موارد دیگر در بدن افراد می تواند منجر به ارگاسم شبانه شود. از سوی دیگر برخی از داروها که دارای ترکیبات تستسترون هستند احتمال ارگاسم شبانه را افزایش می دهند.

ارگاسم در خواب زنان

آیا زنان نیز می توانند این نوع ارگاسم را تجربه کنند؟

البته! هم زنان و هم مردان می توانند در یک خواب برانگیختگی را تجربه کنند.

  • تحقیقات نشان می دهد که اغلب زنان قبل از 21 سالگی، اولین ارگاسم خود را در خواب داشته اند. علاوه بر این، بر اساس مطالعه ای در سال 1986، 37 درصد از زنان در سنین دبیرستان حداقل یکبار ارگاسم در خواب را گزارش کرده اند. که نشان می دهد این پدیده در زنان چیز جدیدی نیست؛ با این وجود ارگاسم در خواب زنان همیشه رایج نیست.
  • مردان با مشاهده مایع منی در لباس خود متوجه به ارگاسم رسیدن خود در طول خواب می شوند اما این موضوع برای خانمها صدق نمی کند زیرا وجود مایعات واژن دلیل بر به ارگاسم رسیدن آنها نیست اما می تواند نشان دهنده برانگیخته شدن آنها بدون رسیدن به ارگاسم باشد.

آیا رویاهای جنسی تنها عامل، تجربه ارگاسم در رویا هستند؟

لزوماً خیر. رویاهای جنسی همیشه شما را در خواب نمی توانند ارضا کنند و شما همیشه با یک خواب جنسی در خواب به ارگاسم نخواهید رسید. فشار و یا حساسیت در برابر اندام های جنسی شما می تواند به ارگاسم برسد و همه چیز بستگی به این دارد که بدن شما چه چیزی را ایجاد می‌کند.

ارگاسم در خواب برای مردان

آیا می توانید باعث یک ارگاسم در خواب برای خودتان شوید؟

تحقیقات نشان می دهد خوابیدن در حالت رو به شکم می تواند باعث شود که شما خواب های جنسی یا شهوت کننده ای داشته باشید ؛ هرچند هنوز مشخص نیست که چرا این پیوند وجود دارد اما اگر می خواهید این نظریه را آزمایش کنید، قبل از اینکه به خواب بروید، روی شکم خود دراز بکشید.

آیا شخصی می تواند از ارضا شدن در خواب جلوگیری کند؟

نه واقعاً. جواب علمی دقیقی برای این سوال وجود ندارد البته برخی از پزشکان و پژوهشگران بر این باورند که در صورتی که قبل از خواب به یک سوژه غیر از این موضوع بی اندیشید و با استفاده از محرک های بیرونی در هنگام خواب، بر روایت رویایی خود تاثیر بگذارید؛ ممکن است بتوان از این اتفاق جلوگیری کرد. اما یادتان باشد این تکنیک ها هیچ تضمینی به شما نمی دهند تا بتوانید به طور قطعی از این اتفاق جلوگیری کنید.

به طور کلی بهتر است که بپذیریم، بسیاری از عملکردهای فیزیولوژیک و احساسات ما فرا تر از دسترسی مستقیم و سطح آگاهی است که ما بتوانیم بر روی آنها کنترل آگاهانه داشته باشیم. ولی ما به صورت غیر مستقیم، با عدم تمرکز بر روی آنچه نگران آن هستیم که رخ بدهد و تمرکز بر توانایی هایی که داریم و اعتماد به نفس، می توانیم توانایی های نا خودآگاه و به تبع آن، عملکرد های مرتبط با آن را بهبود ببخشیم.

ارگاسم دلنشین

چرا ارگاسم در خواب برای برخی افراد راحت تر از واقعیت است؟

توانایی به ارگاسم رسیدن برای هر کسی متفاوت است و بسیاری از افراد برای رسیدن به آن دچار مشکل هستند. در حقیقت، مطالعات نشان داده اند که 75 درصد از زنان نمی توانند به تنهایی از رابطه واژینال به ارگاسم برسند.

از این تعداد، 5 درصد زنان هرگز به اوج لذت جنسی نمی رسند.رویا های جنسی، معمولا  به دور از استرس، پریشانی و هرگونه حواس پرتی است، این عوامل باعث اختلال در ارگاسم می شود. اگر در خواب به راحتی به ارگاسم می رسید پس می وانید با کمی فکر و یا مشورت با مشاور ریشه های عواملی که موجب ارگاسم در خواب می شوید را پیدا کرده و آن ها را در واقعیت با زندگی جنسی خود ترکیب کرد. امیدواریم مطلب فوق برایتان پر فایده بوده باشد.

Mohammad
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.