تاریخچه کاندوم | 5 دوره ظهور کاندوم در جهان

تاریخچه کاندوم

شاید برای بسیاری از افراد جالب باشد که تاریخچه کاندوم مربوط به هزار سال قبل از میلاد مسیح است.می توان این گونه گفت که به اهمیت این موضوع در سال ها قبل از میلاد مسیح ازعان شده است.کاندوم علی رغم قیمت مناسب و سادگی از اهمیت بالایی برخوردار است و ایمنی در رابطه جنسی را تامین می نماید در این مقاله به تاریخچه کاندوم به طور کامل می پردازیم.

تاریخچه کاندوم

اولین اشاره ای به کاندوم شده است مربوط به هزار سال قبل از میلاد مسیح است در آن دوره استفاده از کاغذهای ابریشمی که با روغن آغشته شده بود اشاره شده است.یا می توانیم به تمدن مصری ها اشاره نماییم که از نوعی حفاظ در نوک آلت مردان استفاده می شود که در تصاویری از آن دوران به جا مانده است.یکی دیگر از چیزهایی که در آن دوران به کاندوم اشاره شده است نقاشی های روی غارهاست که به راحتی می توان تشخیص داد در آن دوره نیز به اهمیت این موضوع اشاراتی شده است.پس در واقع تاریخچه کاندوم مربوط به هزار سال قبل از میلاد مسیح است.

تاریخچه کاندوم

تاریخچه کاندوم در اروپا

کاندوم وسیله ای بوده است که در سرتاسر جهان مورد توجه قرار گرفته بوده است.

در اروپا تاریخچه کاندوم مربوط به قرن شانزدهم است.

در آن دوره در اروپا بیماری آمیزشی با نام تفلیس همه گیر شده بود .

که پزشکی ایتالیایی به نام گابریل فالوپیو که از او کاشف لوله‌های رحم یاد می شود.

استفاده از کیسه چندلایه پارچه‌ای خیسانده شده در محلولی از نمک یا گیاهان دارویی برای مردان در رابطه جنسی توصیه نمود هر چند که در آن دوره کاندوم به معنای واقعی خود شکل نگرفته بود اما بیماری تفلیس باعث شده بود تا افراد به بهداشت در رابطه جنسی بیشتر توجه نمایند و حداقل از یک پارچه ای ضد عفونی شده با نمک در رابطه استفاده نمایند.

تاریخچه کاندوم در دوره رنسانس

به مروز زمان استفاده از کاندوم شکل جدی تری به خود گرفت و در دوره رنسانس ساخت کاندوم از روده و مثانه حیوانات متداول شد.تاریخچه کاندوم به ما اهمیت استفاده از این وسیله را به خوبی نشان داده است.کاندوم هایی که از مثانه و روده حیوانات ساخته شده بودند گران بودند و برای بسیاری از افراد تهیه آن سخت به نظر می رسید.به همین دلیل هر کاندوم چندین بار مورد استفاده قرار می گرفت که در نوع خود عقلایی نبود.استفاده چند بار از هر کاندوم باعث بروز بیماری های مقاربتی در برخی افراد می شد.

استفاده از کاندوم به طور عمومی از سال 1706 انجام گرفت .در آن دوره بود که پزشکب به نام condom و سیله ای را ابداع نمود.که باعث پیشگیری از بارداری ناخواسته گردید هدف condom این بود تا از تولد بچه های غیر قانونی پیشگیری نماید.در آن دوره کاندوم به عنوان سپری در برابر لذت و زرهی در برابر عفونت یاد می شد.به مرور زمان در قرن 17 تبلیغات کاندوم شکل گسترده تری به خود گرفت و برخی مغازه ها٬ تبلیغاتی را برای فروش کاندوم راه انداخته بودند.

کاندوم سازی جدید

عصر جدید در ساخت کاندوم

فردی به نام چارلز گودیر در سال ۱۸۴۴ فرایند ولکانیزاسیون لاستیک یا افزودن گوگرد و سایر مواد شیمیایی به لاستیک را اختراع نمود به طوری که با ساخت کاندوم های لاستیک در تاریخچه کاندوم تحولی شگرف اتفاق افتاد.

کاندوم های لاستیکی اولین کاندوم هایی بودند:

که خاصیت ارتجاعی داشتند .

کاندوم هایی که از مثانه و روده حیوانات ساخته شده بودند.

به راحتی پاره می شدند و احتمال بارداری ناخواسته در آن ها وجود داشت.

با توجه به این که کاندوم های لاستیکی انعطاف پذیر بودند به راحتی پاره نمی شدند.

و در آن دوره باعث رضایت بسیاری از افراد در رابطه جنسی می شد.

تاریخچه کاندوم

تاریخچه کاندوم از ورود لاتکس

چارلز گودیر با ساخت کاندوم های لاستیکی باعث تحولی بزرگ در این زمینه شده بود اما این کاندوم ها بسیار ضخیم بودند و باعث رضایت کامل افراد در رابطه جنسی نمی شدند با توجه به قیمت بالای آن ها نیز به ناچار بسیاری از افراد مجبور بودند چندین بار از یک کاندوم استفاده نمایند به همین دلیل  مشکل استفاده چندباره به جای خود باقی بود.

در سال 1920 در تاریخچه کاندوم تحولی جدید در ساخت کاندوم به وجود آمد و آن هم اختراع لاتکس بود .کاندوم های لاستیکی ضخیم بودند و افراد لذت جنسی را با آن تجربه نمی کردند .کاندوم های لاتکس به صورت مستحکم تر و نازک تر به وجود آمدند .تاریخ انقضای کاندوم های لاستیکی سه ماه بود در صورتی که با ورود لاتکس در عرصه ساخت کاندوم ، تاریخ انقضای آن به 5 سال تغییر یافت.لاتکس باعث شده بود که قیمت کاندوم مناسب باشد و از این رو به صورت یکبار مصرف مورد استفاده قرار گیرد.ضمن این که از بسیاری از بیماری های مقاربتی پیشگیری می شد.

قرص ضد بارداری

کاهش مصرف کاندوم با ورود قرص

در سال 1960قرص های پیشگیری از بارداری ساخته شدند.

و این امر باعث کاهش استفاده از کاندوم در بازار گردید.

در سال 1980 با ورود بیماری ایدز استفاده از کاندوم دوباره رونق گرفت.

و در تاریخچه کاندوم به مرور زمان استفاده از این وسیله مهم جدی تر گرفته شد.

باتوجه به این که لاتکس باید به صورت تازه استفاده شود بیشتر کارخانه‌های آن در مالزی، تایلند یا دیگر کشورهای استوایی که دارای دسترسی مستقیم به لاتکس هستند تأسیس می‌گردند.

کاندوم های امروزی

با پیشرفت تکنولوژی استفاده از کاندوم های نازک تر در این دوره افزایش پیدا نموده است.به مرور زمان پس از ساخت انواع متداول کاندوم بسیاری از تولید کنندگان کاندوم دریافتند کاندوم بایستی تنها در یک اندازه تولید نشود و علاوه سایز نرمال سایز بزرگ نیز به تولیدات افزوده شد.بدین ترتیب امروزه شما می توانید کاندوم هایی با شکل و طول و عرض مختلف پیدا کنید.

باید به این نکته توجه نمود :

کاندوم ها می توانند در پیشگیری از بیماری های مقاربتی اثر بخش باشند به همین دلیل اگر کاندوم از جنس لاتکس  بطرز صحیح در هر بار نزدیکی، استفاده شود در جلوگیری از انتقال HIV بسیار موثر است.شاید یکی از دلایلی که باعث شد کاندوم ساخته شود بروز بیماری HIV در پاره ای از افراد بوده باشد.

یکی از کاندوم های امروزی پر استفاده کاندوم عروسکی فاندوم مدل بطری قرمز است.

علت پاره شدن برخی از کاندوم های امروزی

استفاده صحیح از کاندوم بسیار مهم است.  این چیزیست که از تاریخچه کاندوم هم می توان به آن دست یافت.

می توان گفت علت اصلی انتقال HIV و دیگر بیماری جنسی علیرغم استفاده از کاندوم استفاده ناصحیح یا غیر مداوم از کاندوم است.باید به این نکته توجه نمود کاندوم اگر در معرض حرارت یا نور خورشید قرار گیرد. یا فرسوده شود ضعیف می شود .

و نیز ممکن است بوسیله دندان یا ناخن در حین عمل جنسی پاره شود.

مخزن ذخیره کاندوم

برخی از خصوصیات کاندوم ها

کاندوم ها در انواع مختلفی تولید می شوند تا مشکلی را از افراد برطرف نمایند.

برخی از کاندوم‌ها دارای یک سر مخزن‌دار برای نگهداری و تجمع مایع منی مرد بوده و برخی نیز فاقد آنند. برخی از کاندوم‌های موجود در بازار، دارای سطحی صاف، برخی دارای موج و شیار و برخی نیز دارای خارهای برجسته به منظور تحریک‌پذیری و افزایش لذت جنسی بیشتر در خانم‌ها هستند.

در تاریخچه کاندوم مشاهده شد که کاندوم ها روز به روز در بین جوامع بیشتر استفاده شده و جنس و قیمت آن کاهش یافته است ضمن این که مقومت آن نیز در برابر پارگی افزایش یافته است.

گفتنی است :

معمولا کاندومها در 3 جنس تولید می‌شوند:

  • لاتکس
  •  پلی اروتان
  •  پوست بره

معمولا در کشور ما بیشتر از کاندوم های لاتکس استفاده می گردد.

به طور کلی از نظر ضخامت دو نوع کاندوم در بازار وجود دارد:

یکی کاندوم‌هایی‌که در ضخامت های استاندارد و دارای استحکام بالا تولید می‌شوند.

که نسبت به پارگی مقاوم‌اند .

و دیگری کاندوم‌های نازک که ضخامت کمتری داشته و استفاده از آنها توصیه نمی‌گردد.

یکی از کاندوم های نازک پر طرفدار کاندوم نازک کاپوت مدل Micro Thin است.

تاریخچه کاندوم

تولید کاندوم های امروزی

امروزه تولید کاندوم در جهان سطح گسترده تری به خود پیدا نموده است.

هر کاندوم دارای ویژگی هایی بوده و برای برخی از افراد مناسب تر است.

باید به این نکته توجه نمود:

استفاده از برخی کاندوم‌ها به دلیل مواد بی‌حسی موضعی مانند بنزوکائین، باعث تاخیر در انزال می‌شود.و برخی از افراد با این مشکل مواجه هستند به همین دلیل کاندوم می تواند عاملی برای پیشگیری از زود انزالی در افراد باشد.

 برخی کاندوم‌های موجود در بازار، از پیش به مواد لغزنده‌کننده آغشته شده‌اند.مواد روان کننده به این دلیل بوجود آمده اند تا از درد به هنگام مقاربت پیشگیری شود.استفاده از کاندوم اسپرکش دارای اثربخشی مضاعفی برای جلوگیری از بارداری ناخواسته است.که این نوع هم بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است.باید دانست دسته ای از کاندوم ها با نام کاندوم های طعم دار نیز وجود دارد که با رنگ‌ها و طعم‌های مختلفی در بازار موجود است.و برای امیزش دهانی گزینه مناسبی است.

با مراجعه به لینک کاندوم نازک و ضدحساسیت Choco Sensitive اطلاعاتی در مورد این مدل از کاندوم های امروزی به دست آورید.

فروش کاندوم های امروزی

گروه بامشاد از سال 1399 فعالیت خود را در زمینه فروش محصولات زناشویی با توجه به استانداردها و متدولوژی های روز دنیا و مد نظر قرار دادن ارزش ها و باورهای حرفه ای و نیز مطالعات کیفی و کمی در زمینه سیستم های یکپارچه مدیریت تحت وب ، به منظور طرح،توسعه کاربرد نرم افزارهای مبتنی بر وب اغاز نمود.این مجموعه در حال حاضر انواع پکیج های زناشویی ،کاندوم ها ، ژل های بهداشتی ، اسپری ها ، فوم های موبر و سایر محصولات بهداشتی را با قیمت مناسب و با گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی کالا به سراسر کشور عرضه می نماید.

یکی از محوصولات این مجموعه ژل حجم دهنده مشکی ایموشن است.

m.h
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.