شب زفاف چیست؟

شب اول رابطه زناشویی
اولین شب شروع زندگی مشترک، را شب زفاف می گویند. این شب بسیار مبارک است از این جهت که در روایت آمده مؤمن با ازدواج و عروسی کردن نیمی از ایمانش تکمیل می شود. به همین جهت در منابع اسلامی آداب فراوانی برای شب زفاف ذکر شده است. در شب زفاف دعا مستجاب است و فرشتگان رحمت خدا را برای عروس و داماد نازل می کنند.شب زفاف در خاطره ی تمامی زوج های جوان یک شب خاطره انگیز است. در این شب همسر مرد به خانه ی وی وارد می شود و آن شب (شب زفاف) اولین شب زندگی آن زن و شوهر است.برای زفاف و آمیزش، شب انتخاب شده است و پیشوایان دینی، شب را برای رفتن عروس به خانه داماد، ترجیح داده اند و چون این عمل همواره در شب انجام می شود آن را شب زفاف می نامند.
پیشنهاد فروشگاه بامشاد برای این شب خرید کاندوم عروسکی و استفاده از آن برای عوض کردن حال و هوای آن شب و از بین بردن دلهره عالی می باشد.
شب زفاف

اما به راستی علت مهم بودن و خاص شمرده شدن این شب چیست؟

1-شب زفاف برای اغلب زوج ها شبی پر التهاب می باشد و در واقع این شب، اولین شبی است که ارتباط جنسی جدي میان آن ها برقرار می شود. 2-مسأله بکارت به خودی خود عامل اصلی اضطراب برای خانم هاست. ترس از درد و خونريزي و از سوی ديگر گاهی نداشتن خونريزي از سوی دختران، آن ها را به شدت مضطرب مي کند. 3-این شب براي زوجین، به خصوص زنان، شبی به یاد ماندنی است. 4-پاره شدن پرده بکارت دختران اغلب با جاری شدن مقداری خون همراه است و این براي دو طرف مهم و استرس آور بوده و در زن ها همراه با درد و سوزش و ضعف جسمانی است، پس باید نکاتی را در این شب رعایت کنید تا بتوانید شبی به یاد ماندنی داشته باشید.

شب اول عروسی چه مقدار درد دارد؟

باید بدانیم در شب زفاف که اولین رابطه ی جنسی دختر و پسر است در نتیجه ی آن دختر پرده ی بکارت خود را از دست می دهد که در بیشتر مواقع با درد همراه است.پاره شدن پرده بکارت ، در حقیقت نمود خارجی جریانی بسیار پیچیده است که باید آن را آغاز زنانگی و پایان دوشیزگی شمرد.

شب اول رابطه

درد در این شب به چند صورت خود را نمایان می کند: می تواند این درد به علت پارگی پرده بکارت باشد. این درد همان طور که می دایند به علت ایجاد یک زخم سطحی در داخل واژن است. که این گونه زخم ها معمولاً دردناک تر از سایر زخم ها هستند. برای کنترل درد، بهترین کار ایجاد معاشقه طولانی است. این کار سبب می شود تا دختر به مرحله ی ارگاسم یا نزدیک آن برسد. رسیدن به ارگاسم همان طور که در مقالات قبلی بامشاد به آن شاره کردیم، آستانه ی درد را بالا می برد و باعث می شود که درد یا خیلی کم شود و یا قابل تحمل گردد.

نوع دوم این درد می تواند به علت کشش دیواره ی واژن باشد. واژن هنگامی که برای اولین بار می خواهد باز شود. پس درد زیادی را حس می کند. قطعا این موضوع برایتان نباید غیر قابل درک باشد. برای کنترل این درد دقیقاً مثل راه حل بالا، باید معاشقه طولانی داشت. تا هم واژن لیزشود و هم آستانه درد افزایش یابد. برای این منظور می شود از ژل های بهداشتی مخصوص نیز استفاده نمود.

باید بدانید رشته های عصبی در پرده کم هستند و به همین دلیل درصورت آرامش جسمی و روانی پارگی آن معمولاً با درد کمی همراه است. عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زمانی که بدن آرام است و هیچ اضطراب و خستگی ندارد انجام شود. بنابراین نزدیکی در اولین شب ازدواج و پس از مراسم طولانی عروسی توصیه نمی شود. قدری صبور باشید.

شب زفاف شب اول عروسی

حال اگر وقت آن رسیده است که با هم رابطه برقرار کنید، باید بدانید مرد باید با حوصله و صبر بالایی که از خویش نشان می دهد؛ اضطراب همسرش را از بین ببرد و با نوازش ها و ملاعبه های مکرر، همسرش را براي یک امیزش موفق و رضایتبخش آماده کند. با روش های خاصی که در جای خود بیان شده است؛ سعی کند؛ وارد عمل شده؛ تا همسرش خيلي متحمل درد نشود. گاهی اوقات به علت ناشی گری و بی صبری مرد، در شب زفاف، زن دردی را متحمل ميشود و خاطره بدی از نخستین امیزش در ذهنش نقش می بندد و این امر در امیزش های بعدی تأثیر می گذارد.

یادتان باشد همه چیز به رابطه جنسی ختم نمی شود!

قطعا شنیده یا دیده اید که بسیاری از زوج ها می گویند، که در شب اول زندگی شان یا همان شب زفاف با هم رابطه جنسی نداشته اند. خوب به هر حال این مورد اصلاً بد نیست. خودتان تصور کنید روز های بسیاری منتظر رسیدن چنین روزی بوده اید و با گذشتن از هزاران رسم و رسوم متفاوت و برنامه ریزی کردن برای بزرگ ترین روز زندگی تان بالاخره امروز توانسته اید این همه موضوعات مختلف را به سر انجام برسانید؛ پس در صورتی که احساس خستگی شدید می کنید موردی ندارد، فقط آرام باشید و در کنار هم باشید.

زفاف

شما می توانید در شب زفاف از سایر انواع نزدیکی ها، مانند: حرف زدن، لمس کردن، در آغوش گرفتن، بوسیدن، ماساژ دادن و در آغوش گرفتن استفاده کرده و لذت ببرید. به خاطر داشته باشید که لذت جنسی را می توان از راههای دیگر نیز نشان داد و آن را حس کرد. به خصوص برای خانم ها، معاشقه فقط به رابطه جنسی ختم نمی شود. به چشمان یکدیگر نگاه کنید و از ته دل بگویید دوست دارم، زیرا بهترین زمان برای اعتراف به این موضوع که شریکتان را دوست می دارید؛ زمانی است که در صمیمیت کامل به سر میبرید و یا در حین برقراری رابطه جنسی هستید. اگر بتوانید یکبار در این حالت ها صمیمیت خود را به طرف مقابل تان بفهمایند، در تایم های دیگر هم می توانید.

نکته کلیدی:

آمیزش یا سکس چیزی نخواهد بود که قادر باشد در شما استرس ایجاد کند. شاید کتاب های بیشماری در این زمنیه نوشته شده باشند که چگونه می توانید این کار را انجام دهید، اما همه چیز به میزان صمیمیت دو طرف بستگی دارد. نگران این موضوع نباشید که آن را حتماً به شیوه صحیح انجام دهید، برای شروع فقط کافیست اجازه دهید که همه چیز خیلی طبیعی آغاز گردد و حتم داشته باشید که از صمیمت ایجاد شده لذت خواهید برد. اگر بیشتر پیش رفتید که چه بهتر! در غیر اینصورت صبور باشید.

Mohammad
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.